O PARAFII

Od 1 sierpnia 2015 roku Diecezja Zamojsko-Lubaczowska posiada nową parafię p.w. Matki Bożej Bolesnej w Wólce Panieńskiej. Uroczystego wprowadzenia nowego proboszcza Ks. Jana Cielicę, do kościoła w budowie , dokonał 20 września 2015 r. J.E. Ks. Biskup Marian Rojek, podczas pierwszego Odpustu w parafii. Na tę uroczystość przybyli księża diecezjalni, zaproszeni goście – Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński, Radni, Sołtysi, Dyrekcja i uczniowie ZSPiP w Kalinowicach oraz parafianie – mieszkańcy Wólki Panieńskiej, Kalinowic, Jatutowa, Łabuniek II oraz innych pobliskich miejscowości. Swojego Proboszcza przywitali przedstawiciele wszystkich stanów – dzieci, młodzież, rodziny, radni parafialni, artysta kowalstwa Jerzy Kwarciany i sołtys Wólki Panieńskiej Wojciech Suchowicz. Przekazali oni symboliczny klucz do dusz parafian wraz z wierszowaną dedykacją. Oprawę wokalną uroczystości ubogacił chór „Sitanianie” pod dyrekcją Ireny Dużyńskiej. Nowa parafia liczy ok. 2200 osób i została wyodrębniona z części parafii Św.Krzyża w Zamościu.

KLUCZ TEN SYMBOLICZNY TOBIE PRZEKAZUJEMY,
NIE DO BRAM BUDYNKÓW GO DAJEMY
A DO DRZWI DUSZ NARODU KATOLICKIEGO
DLA PROWADZENIA PRZEZ CIEBIE LUDU WIERNEGO;

PRZEZ CHRZTU NARODZIN ZANURZENIE,
PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ ZJEDNOCZENIE,
BIERZMOWANIA SAKRAMENTU UDUCHOWIENIE,
KAPŁAŃSTWA I MAŁŻEŃSTWA MIŁOŚCI PRAGNIENIE,
ŻYCIA CZŁOWIEKA ZIEMSKIEGO BOŻE PROWADZENIE,
DO NIEBA WIECZNEGO TWOICH PARAFIAN ODPOCZNIENIE.

DZISIAJ GDY JESZCZE DLA DOBRA ŻYJEMY
I BOGA WSZECHMOGĄCEGO OBECNOŚĆ CZUJEMY,
PROBOSZCZU JANIE OD MARYI WEZWANIA BOLESNEGO,
WSKAZUJ NAM DROGĘ DO JEZUSOWEGO TRWANIA – RADOSNEGO!

20.09.2015
WOJCIECH SUCHOWICZ

ZEGAR

ŚWIĘTA

Poniedziałek, II Tydzień po Narodzeniu Pańskim Rok C, I Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Rajmunda z Penyafort, prezbitera

LITURGIA SŁOWA

SONDA

STATYSTYKI

Brak własnych statystyk

poniedziałek,
02 sierpnia 2021

(214. dzień roku)

Poniedziałek, XVIII Tydzień zwykły
Rok B, I
Dzień Powszedni albo wsp. św. Euzebiusza z Vercelli, biskupa albo wsp. św. Piotra Juliana Eymarda, prezb.

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego